خانه / بزرگان تاریخ / والتر بروخ – Walter Bruch

والتر بروخ – Walter Bruch

والتر بروخ
والتر بروخ

والتر بروخ یک مهندس برق آلمانی و پیشگام صنعت تلویزیون در آلمان بود. او سیستم تلویزیون رنگی PAL را در TELEFUNKEN در اوایل ۱۹۶۰اختراع کرد- علاوه بر فعالیت های تحقیقاتی- والتر مدرس افتخاری در دانشگاه فنی هانوفر بود

زندگی والتر بروخ

والتر بروخ مخترع سیستم پال در تاریخ دوم مارس 1908 در شهر نیو اشتات -Neustadt- در آلمان غربی -سابق- به دنیا آمد. پس از تحصیلات ابتدایی و متوسطه وارد دانشکده فنی شد.
والتر بروخ در سال 1929 وارد دانشگاه شد. در زمان دانشجویی خود در یک اداره تحقیقاتی و طراحی متعلق به مجارستانی‌هابه نام Denes Von Miholy مشغول بکار شد. درست همان موقعی که اولین بار تلویزیون سیاه و سفید توسط بال نیپ کو -NIPKO- در معرض نمایش گذارده شده بود- بروخ علاقه خود را نسبت به تلویزیون ابراز کرده و دنبال این رشته را گرفت. در سال 1935 به استخدام شرکت تلفن -AEG- در آمد و در قسمت طراحی و تحقیقات شروع بکار کرد.

فعالیت بروخ در آزمایشگاه فیزیک

از همان ابتدا بروخ سعی می‌کرد برنامه‌های تیوری خود را با آزمایشات و تحقیقات توام سازد. در این رشته چنان شایستگی از خود نشان داد که آقای پروفسور شورتر -Prof-Fritz Schorter- او را دستیار خود کرده و در قسمت آزمایشگاه و تحقیقات فیزیک فعالیت خود را شروع کرد.

 

والتر بروخ
والتر بروخ

اولین اختراع بروخ

بروخ در سال 1936 موفق به ساخت دوربینی به نام ایکونسکپ -Ikonoskop- شد و با همان دوربین شخصا از بازیهای المپیک 1936 فیلمبرداری کرد. در سال 1937 در نمایشگاه بین المللی پاریس دستگاه فیلمبرداری ایکونسکپ به نمایش گذاشته شد. در آن سال دستگاه او به عنوان اعجاب انگیزترین اختراع به مردم جهان معرفی شد.

تاسیس آزمایشگاه فیزیک در برلین

در طی جنگ جهانی دوم – بروخ در برلین یک آزمایشگاه فیزیک جهت تحقیقات و طراحی با کمک مهندسین و محققین فیزیکدان شوروی سابق افتتاح کرد که این آزمایشگاه معروف به فیزیک الکترونیک بود. بعد از جنگ جهانی – یعنی در سال 1950 بروخ به کارخانه تلفن برگشت و دوباره کارش را در آنجا ادامه داد.

اختراع سیستم پال

در سال 1960 بروخ آزمایشات خود را درباره تلویزیون رنگی آغاز کرد و در این راه از کوشش و تلاش مضایقه نکرد تا اینکه موفق شد این سیستم را که به نوبه خود بی نظیر بود به مردم جهان هدیه کند. این سیستم بخصوص از نظر نیازهای جغرافیایی و اقتصادی طراحی شده بود. او در سوم ژانویه 1963 یک برنامه رادیویی انجام داد و سیستم خود را به دنیا معرفی کرد. در 25 اگوست 1967 تصویر رنگی از جایی به جای دیگر پخش شد و این افتخار بزرگی بود که نصیب مردم آلمان شد. این تنها سیستم رنگی می‌باشد که بشر با اعتماد و اطمینان کامل آن را برای پخش تصاویر رنگی بکار برد.

بزرگترین جایزه بروخ

بروخ جوایز متعددی را از مرکز تحقیقات و آزمایشگاه الکترونیک کشورهای آمریکا و انگلستان دریافت کرده است. ولی بزرگترین جایزه بروخ گرفتن انگشتر زیمنس -جایزه بزرگ تکنیک- بود. این جایزه به او و ورنرفون برای اختراع راکت V2 و راکت V4 تعلق گرفت.

 

والتر بروخ
والتر بروخ

افتخارات والتر بروخ

۱۹۶۷ دریافت نشان لیاقت از جمهوری فدرال آلمان- Knight Commander’s Cross with star

۱۹۶۷ دریافت نشان دوربین طلایی

۱۹۷۳ دریافت جایزه فرهنگی انجمن عکاسی آلمان – Kulturpreis der Deutschen Gesellschaft für Photographie

۱۹۷۵ دریافت Werner von Siemens Ring از شرکت زیمنس

۱۹۷۹ دریافت دکوراسیون افتخار برای خدمات به جمهوری اتریش- تزیینات بزرگ افتخار در طلا

۱۹۸۲ دریافت جایزه Niedersächsischer Staatspreis از دولت برای بخش علمی

۱۹۸۶ دریافت جایزه Bavarian Maximilian برای بخش هنر و علوم

نامگذاری سیستم پال

این مرد تمام موفقیتهای خود را زاییده تعلیم و تربیت جامعه خویش می‌دانست و معتقد بود که کشور او توانسته است او را در این راه یاری دهد و به موفقیت برساند. وی سیستم را به نام خود نامگذاری نکرد بلکه آن را پال نامید. به زبان آلمانی -PAL = Phase Alternation Line- آلمانیها بروخ را پدر تلویزیون نام نهاده‌اند.

 

منبع :

دانشامه رشد

بیتوته

مطلب پیشنهادی

میرفندرسکی

میرفندرسکی – Mir Fendereski

میرفندرسکی با نام اصلی مولانا ابوالقاسم بن ابوطالب میرحسینی فندرسکی حکیم و دانشمند دوره صفوی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =