خانه / نام آوران / میچیو کاکو – Michio Kaku

میچیو کاکو – Michio Kaku

میچیو کاکو
میچیو کاکو

میچیو کاکو فیزیکدان مشهور آمریکایی ژاپنی تبار است- وی شاگرد ادوارد تلر- و از نظریه‌پردازان بزرگ فیزیک کنونی جهان است- دکتر کاکو از بنیانگذاران نظریه ریسمان است- او کتاب‌های درسی در زمینه نظریه ریسمان و نظریه کوانتومی میدان دارد

زندگی میچیو کاکو

میچیو کاکو در سال ۱۹۴۷ در سن خوزه- کالیفرنیا- ایالات متحده به دنبا آمد. با شیزیو کاکو ازدواج کرده و دو دختر دارد.

وی شاگرد ادوارد تلر- و از نظریّه‌پردازان بزرگ فیزیک کنونی جهان است. دکتر کاکو از بنیانگذاران نظریه ریسمان است. او کتاب‌های درسی در زمینه نظریه ریسمان و نظریه کوانتومی میدان دارد. فارغ‌التحصیل دانشگاه هاروارد و دوره دکتری را در دانشگاه برکلی گذرانده. هم‌اکنون او استاد دانشگاه سیتی کالج نیویورک است.

او از طرفداران محیط زیست و از مخالفان به‌کارگیری انرژی هسته‌ای شکافت است. همچنین یکی از حامیان پروژه جستجوی هوش فرازمینی -ستی- می‌باشد.

آثار میچیو کاکو

– ابرفضا
– چشم‌اندازها- انقلاب‌های علم در قرن بیست و یکم
– کیهان انیشتین: چگونه دیدگاه آلبرت انیشتین- درک ما از فضا و زمان را تغییر داد.
– فیزیک ناممکن‌ها
– فراسوی اینشتین
– جهان‌های موازی
– فیزیک آینده
– آینده ذهن

میچیو کاکو
کتاب حهان های موازی

مهم‌ترین اثر

مهم‌ترین کتاب این فیزیک‌دان- فیزیک غیرممکن‌ها نام دارد که در زمره پرفروش‌ترین کتاب‌های علمی قرار گرفته‌است. میچیو کاکو به‌طرز شگفت‌انگیزی در بیان مفاهیم بسیار دشوار و پیچیده به زبانی ساده مهارت دارد.

سرنوشت آینده بشر از منظر کاکو

به اعتقاد کاکو- سرنوشت بشریت به سادگی می‌تواند برپایه یک مدل توسعه توضیح داده شود. برپایه این مدل توسعه- انسان در طول تکامل خود چهار مرحله تمدن را پشت سر می‌گذارد:

تمدن نوع ۰ – در این تمدن- خود ما- یعنی انسانها وجود دارند که برپایه سطح فناوری ما می‌تواند گامهایی به عقب یا جلو بردارد.

تمدن نوع ۱- به اعتقاد -کاکو- تمدن نوع ۱ آینده نزدیک بشریت است. به گفته این فیزیکدان- ما در مرحله گذار از نوع ۰ به نوع ۱ هستیم که از نشانه‌های آن می‌توان به فرهنگ بیش از همیشه جهانی شده- منابع جدید انرژی در حال توسعه و … اشاره کرد.

تمدن نوع ۲- یک خیز واقعی کیفیت. به گفته این دانشمند- یک تمدن نوع ۲ به صورت مجازی کاملا جاودانه و نامیرا است- بنابراین در این تمدن هیچ چیز از بین نمی‌رود.

تمدن نوع ۳- تمدنی است که بر تمام قوانین فیزیک و در نتیجه کنترل بر روی فضا و بر روی انرژی حاصل از هزاران ستاره تسلط دارد. کهکشان را بدون مشکل کاوش می‌کند- سیارات را با استفاده از روباتهای هوشمند می‌بیند و می‌تواند با سرعت زیاد سفرهای فضایی انجام دهد.

 

منبع :

آکاایران

ویکی پدیا

مطلب پیشنهادی

کیچیرو تویودا

کیچیرو تویودا – Kiichiro Toyoda

کیچیرو تویودا تاجر و کارآفرین ژاپنی است که بزرگ‌ترین شرکت خودروسازی جهان یعنی تویوتا را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 14 =