خانه / دسته‌بندی نشده / شرکت گیگابایت – Gigabyte

شرکت گیگابایت – Gigabyte

شرکت گیگابایت
شرکت گیگابایت

شرکت گیگابایت شرکت سازنده سخت‌افزار کامپیوتر است که از معروف ترین محصولات این شرکت میتوان به مادربرد اشاره کرد- گیگابایت تکنولوژی یک شرکت سهامی عام است و در بازار بورس تایوان معامله می‌شود

مقدمه

یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های شرکت‌های فعال در تولید محصولات IT- میزان دوام و مقاومت محصولاتشان در شرایط مختلف بوده است. به این ترتیب که اخیرا محصولات تولید شده علاوه بر مقاومت در برابر فشار- تغییرات دمایی و ضربه- در برابر آب و خاک نیز مقاوم می‌باشند. از طرفی کاربران نیز تمایل دارند کمی بیشتر هزینه کنند اما از ابزارهایی با مقاومت و پایداری بالا استفاده کنند و خیال آسوده‌ای از بابت دوام آن داشته باشند. صنعت کامپیوتر همواره یکی از رقابتی‌ترین صنایع در دنیا بوده و روز به‌ روز پیشرفت بیشتری دارد- در این بین اغلب شرکت‌های فعال در این حوزه به‌شدت در تلاش‌اند تا بتواند به‌ نوعی از یکدیگر پیشی بگیرند و جایگاه خود را در این بازار جهانی تثبیت کنند.
شرکت گیگابایت یا Gigabyte Technology در سال 1986 تاسیس شد. این شرکت با ایجاد جایگاهی مطمین پا به عرصه در حال پیشرفت فناوری گذاشت. شرکت گیگابایت با تمرکز بر روی فناوری‌های کلیدی و دستیابی به استانداردهای جدی در کیفیت- به‌ عنوان یک شرکت مطمین و پیشرو در تولید سخت‌افزار در جهان شناخته شده است. برای همراه بودن با دنیایی که به سرعت در حال تغییر است- شرکت گیگابایت – محدوده‌ای جامع و فراگیر از محصولات متنوع شامل کارت‌های گرافیک- قطعات رایانه شخصی- لوازم جانبی رایانه شخصی- لپ‌تاپ‌ها- رایانه‌های شخصی- ارتباطات شبکه‌ای- سرورها-تبلت ها- ابزارهای خنک کننده و رک‌ها- موس- صفحه کلید- دیسک درایوهای نوری و گوشی‌های همراه را عرضه کرده است. گیگابایت خود را به ارتقای زندگی دیجیتالی و پاسخ‌گویی بی‌درنگ به خواسته‌ها و نیازهای مصرف کنندگان اختصاص داده است. این شرکت بالغ بر 7000 نفر نیروی انسانی دارد و در سال 2011 حدود 1.5 بیلیون دلار درآمد داشته است .

تاریخچه شرکت گیگابایت

دهه 1980 میلادی

شرکت تکنولوژی Gigabyte Industrial Co.- Ltd در سال 1986 میلادی در شهر تایپه کشور تایوان تاسیس گردید. این شرکت کار خود را با تولید و فروش مادربرد آغاز نمود.
در سال 1987 شرکت نخستین دپارتمان طراحی و توسعه- صادرات و دفتر تحقیق و توسعه یا R&D خود را راه‌اندازی کرد و استراتژی‌های بازاریابی خود در سراسر جهان را بهبود بخشید. شرکت در این سال موفق شد کارت 2MB EMS خود را با موفقیت ساخته و به توسعه محصولات رده بالا بپردازد.
گیگابایت در سال 1989 نخستین قرارداد همکاری در حوزه سخت‌افزار و نرم‌افزار را با شرکت -American Megatrends- Inc. -AMI به امضا رساند. شرکت همچنین در این سال به Gigabyte Technology Co.- Ltd تغییر نام یافت و موفق شد به بزرگترین هلدینگ سخت‌افزاری آسیا تبدیل شود.

 

شرکت گیگابایت
شرکت گیگابایت

دهه 1990 میلادی

شرکت گیگابایت طی سالهای 1980 میلادی موفق شد وضعیت خود را در بازار محلی و جهانی تثبیت کند بطوریکه در سال 1991 شرکت سرمایه خود را از 15 میلیون دلار تایوان به 20 میلیون دلار افزایش داد.
در سال 1993 گیگابایت با مشارکت و همکاری اینتل مادربردهای Pentium را توسعه داد- در عین حال به دستاوردهای بسیاری در بخش تحقیق و توسعه دست یافت. این شرکت سال بعد قرارداد همکاری سودآوری با کمپانی Award Software Inc به امضا رساند. Gigabyte همچنین در سال 1994 مادربردهای پنتیوم را ساخت و به‌ عنوان Editor Choice از سوی نشریه American PC انتخاب شد.
در سال 1995- گیگابایت سرمایه خود را از 76 میلیون دلار تایوان به 96 میلیون دلار افزایش داد. در ماه اکتبر این سال شرکت توانست درآمد مالی خود را در یک ماه به 300 میلیون دلار تایوان افزایش دهد.
شرکت گیگابایت تکنولوژی در مارس 1996- موفق به اخذ گواهینامه سیستم کیفیت RWTUV ISO-9002 گردید. این شرکت در این سال سهام خود را در اختیار عموم قرار داد. در سپتامبر 1996- گیگابایت موفق شد شعبات دیگری در آلمان- ایالات متحده و ژاپن تاسیس کند. شرکت در اکتبر همین سال سرمایه کلی خود را به 306 میلیون دلار تایوان رسانید و تجهیزات خود را توسعه داد.

سری Pentium II محصولات دیگری بودند که در سه ماهه اول سال 1998 عرضه شدند. سال 1998 را شاید بتوان پرشی موفقیت‌آمیز در تاریخچه شرکت گیگابایت به حساب آورد- چرا که در این سال شرکت موفق شد سرمایه کل خود را به 1.3858 میلیارد دلار تایوان برساند. در این سال همچنین شرکت وارد بازار بورس تایوان شد.
سرمایه گیگابایت تکنولوژی در سال 1999 به 12.3858 افزایش یافت. این شرکت در ماه ژانویه فناوری پتنت DualBIOS را ابداع کرد. در ماه آوریل شرکت موفق شد مبلغ 17 میلیون دلار در چین سرمایه‌گذاری کند. در ماه ژوین شرکت از سوی نشریه Business Week به‌عنوان چهل و یکمین از صدمین شرکت IT بزرگ دنیا رتبه‌بندی شد.

دهه 2000 میلادی

در سال 2000- شرکت گیگابایت سرمایه کل خود را به 3.2813526 میلیارد دلار تایوان افزایش داد. در ماه سپتامبر شرکت تولید Gigabyte Pingchen Plant II را به اتمام رسانید- در عین حال با لینوکس قرارداد همکاری به امضا رسانید.
در اوایل دهه 1990 میلادی شرکت موفق شد جوایز متعددی چون: Best Product Image Award of the Nation- Gold Brain Award در جریان نمایشگاهی در چین و Outstanding Made-in-Taiwan را از آن خود کند. سرمایه کل گیگابایت در این سالها به 4.589362510 میلیارد دلار تایوان افزایش یافت.
در این سال همچنین گیگابایت موفق شد جوایز متعددی در حوزه رسانه‌های سایبری از سراسر جهان از جمله: نیوزلند- لهستان- ایالات متحده- روسیه- دانمارک- سنگاپور- انگلستان- آلمان- فرانسه و … را از آن خود کند. در پایان سال 2002- سرمایه کل شرکت برابر با 5.494477980 میلیارد دلار تایوان بود.
گیگابایت در سال 2006 فناوری را معرفی کرد که Ultra Durable نام دارد که راه کاری برای افزایش طول عمر مادربردها و کارت‌های گرافیک ساخت این شرکت به شمار می‌رود. در این سال شرکت همچنین با ایسوس قرارداد همکاری امضا کرد.
در سال 2007 شرکت گیگابایت نخستین کمپانی در جهان بود که منبع قدرت قابل کنترل با نرم‌افزار برای کامپیوترهای دسکتاپ را ارایه نمود. در این سال همچنین شرکت نسل دوم فناوری Ultra Durable را معرفی نمود.
سال 2008 نقطه عطف این فناوری بود و Ultra Durable 3 استاندارد جدیدی را در طراحی مادربردها به وجود آورد.

شرکت گیگابایت
شرکت گیگابایت

دهه 2010 میلادی

در سال 2010 شرکت گیگابایت جایزه بیستمین برند برتر تایوان را از آن خود کرد و موفق شد ارزش برند خود را به 106 میلیون دلار برساند.
سال بعد شرکت نخستین مادربردهای Z68 جهان با قابلیت Onboard mSATA برای Intel®SLC SSDs و فناوری Smart Response را معرفی نمود. این شرکت همچنین موفق شد عنوان یکی از 100 شرکت برتر فناوری در آسیا در سال 2011 را از آن خود کند.
در سال 2012 پردازنده‌های نسل جدید با کارایی بسیار بالا به بازارهای جهانی عرضه شدند که برای ارایه کارایی بالا به توان ورودی زیادی نیاز داشتند. به این دلیل گیگابایت به فکر تقویت مدار تغذیه پردازنده افتاد و فناوری Ultra Durable 5 را معرفی کرد. در قالب این فناوری از مدار تغذیه IR3550 PowIRstage استفاده شد که کیفیت و کارایی بسیار بالایی دارند. همچنین از چوک هایی با هسته فریت با قابلیت عبور جریان 60 آمپری استفاده شد تا عمل توان رسانی به پردازنده با قدرت و یکدستی فوق‌العاده‌ای صورت پذیرد. به این ترتیب گیگابایت علاوه بر دوام و امنیت بسیار بالا- توان مادربردهای خود را نیز افزایش داد تا پشتیبانی کاملی از پردازنده‌های نسل جدید داشته باشند. اما این پایان کار نبود و گیگابایت در سال 2013 و همزمان با عرضه مادربردهای سری 8 خود- فناوری تکمیلی Ultra Durable 5 Plus را عرضه کرده که در آن از طراحی جدیدی برای سینک‌های خنک کننده استفاده کرده است که کارایی بالاتری نسبت به قبل دارند. همچنین در این مادربردها از خازن‌های مشکی رنگ جدیدی استفاده شده است که در شرایط فشار کاری بسیار سنگین- تا10 هزار ساعت طول عمر دارند و کارایی بی‌نظیری را ارایه می‌دهند. همچنین این مادربردها قابلیت پشتیبانی تا 10 درگاه USB3.0 به صورت ذاتی را دارند.

امروزه شرکت گیگابایت- با ارزش بیش از 133 میلیون دلار به عنوان یکی از 20 برند برتر کشور تایوان شناخته می‌شود. این شرکت به طور مداوم به ساخت و تولید فناوری‌های پیشرفته و اقتباسات نوآورانه پرداخته است تا روش‌های تازه‌ای برای ارتقاء تجربیات مشتریان پدید آورد. گیگابایت با اخذ بیش از 10 هزار جایزه از رسانه‌ها و سازمان‌های معتبر از سرتاسر جهان- به عنوان پیشگام در نوآوری مادربرد و کارت گرافیک کسب اعتبار کرده است. این شرکت با دریافت عنوان یکی از 100 شرکت برتر فناوری در آسیا و حضور 100 درصدی در برترین‌های تایوان- دقت و ثبات را در پاسخ‌گویی به انتظارات مصرف کنندگان ارایه می‌کند. گیگابایت به منظور ارایه خدمات تخصصی و ارزشمند- شبکه ارتباطی خدماتی کاملی از صدها مرکز سرویس مشتریان بنا کرده است تا رضایت مشتریان را در سرتاسر جهان به نقطه اوج خود برساند. از همین رو- بازخورد نظرات مشتریان به مسیله‌ای محسوس و قابل درک تبدیل شده است و انتظارات مشتریان از طریق پشتیبانی فنی آنلاین و برنامه‌های تعهدی ضمانتی مشتری پسند فراهم آمده است.
گیگابایت این روزها به لطف استراتژی‌های و تصمیمات معقول و بجای مقامات شرکت بازار خوب و رو به رشدی را تجربه می‌کند. باید دید آیا شرکت می‌تواند موفقیت‌های خود را از این فراتر برد؟!

 

منبع :

نوین پندار

ویکی پدیا

مطلب پیشنهادی

آماندا سیفرید

آماندا سیفرید – Amanda Seyfried

آماندا سیفرید بازیگر و خواننده آمریکایی است- بازی در فیلم تلویزیونی به نام -همه فرزندان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + هفده =