خانه / نام آوران / سیستروم – Kevin Systrom

سیستروم – Kevin Systrom

کوین سیستروم
کوین سیستروم

کوین سیستروم – کارآفرین و مهندس نرم‌افزار آمریکایی است- او از اصلی‌ترین موسسان شبکه اجتماعی اینستاگرام می باشد

زندگینامه کوین سیستروم

کوین سیستروم متولد ۳۰ دسامبر ۱۹۸۳ در نیویورک متولد شد و در دانشگاه استنفورد تحصیل کرده است. یک موسس شرکت و برنامه‌ریز کامپیوتر آمریکایی است که به‌خاطر بنیان‌گذاری و ریاست اینستاگرام شهرت یافت. سیستروم با همراهی مایک کرایگر- اینستاگرام را در ۶ اکتبر ۲۰۱۰ در سان فرانسیسکو راه‌اندازی کرد و در ۲۶ جولای ۲۰۱۲- ۸۰ میلیون کاربر داشت. کمتر از دو سال بعد از تاسیس اینستاگرام – فیسبوک آن را به مبلغ یک میلیارد دلار خریداری کرد. در سال ۲۰۱۳ اینستاگرام ۲۳% رشد کرد در حالی که فیس بوک به عنوان کمپانی مادر تنها ۳% رشد را تجربه کرده بود و مدیرعامل شرکت فست میگوید: این بزرگترین موجودیت در جهان خواهد بود. در دسامبر ۲۰۱۴ – اینستاگرام حدود ۳۰۰ میلیون کاربر فعال داشت.

اوایل زندگی

سیستروم در سال ۱۹۸۳ در هالیستون ماساچوست به دنیا آمد . او پسر دایان -پلز- رییس اجرایی بازاریابی در zipcar و داگلاس سیستروم – نایب رییس منابع انسانی در کمپانی های TJX بود . والدین مادرش اعضای اولین گروه کلیسای هنکوک بودند . سیستوم در مدرسه ی میدلسکس در کنکورد ماساچوست بود – جایی که او با برنامه ریزی کامپیوتر آشنا شد . علاقه اش با بازی doom2 و ساختن سطح های خودش به عنوان یک بچه زیاد شد.

 

کوین سیستروم
کوین سیستروم

سالهای کالج

سیستوم در سال ۲۰۰۶ از دانشگاه استانفورد با مدرک BS علم و مهندسی فارغ التحصیل شد . در استانفورد او عضو انجمن sigma nu بود . او طعم اولین پروژه ی جهانی را زمانی چشید که به عنوان یکی از ۱۲ دانشجوی شرکت کننده در برنامه ی بسیار معتبر در mayfield انتخاب شد . این عضویت به دوره ی کار آموزی او در odeo- شرکتی که بالاخره موجب به وجود آمدن توییتر شد – انجامید.

سوابق
گوگل

بعد از فارغ التحصیلی از استانفورد- به عنوان مدیر بازاریابی محصول وارد گوگل شد – و بر روی جیمیل- تقویم گوگل- صفحه ی گسترده و دیگر محصولات کار کرد . دو سال را در گوگل گذراند – در سال اول بر روی جیمیل- google reader و دیگر محصولات کار کرد و در سال دوم بر روی تیم توسعه ی شرکتی کار کرد .

کوین سیستروم
دو بنیان‌گذار اینستاگرام در سال ۲۰۱۲- هنگام دریافت جایزه‌ی Webby Awards

burbn

گوگل را ترک کرد تا به nextstop- ملحق شود . مکانی تشکیل شده توسط تیم کارکنان سابق گوگل که توسط فیس بوک در ۲۰۱۰ خریداری شده بود – سیستروم به ترکیب نام نویسی های مکانی و بازی های اجتماعی محبوب فکر کرد . او نمونه ی اولیه از چیزی را ساخت که آن را burbn مینامید و آن را baseline ventues و andreessen horowitz معرفی کرد . بعد از اولین ملاقات او تصمیم گرفت تا شغلش را ترک کند تا بفهمد که burbn میتواند یک شرکت شود یا نه . در طول دو هفته ی ترک شغلش – او ۵۰۰۰۰۰ دلار سرمایه را از baseline ventures و andressen horowitz دریافت کرد . زمانی که در سان فرانسیسکو بود- سیستروم و مایک کرایگر برای burbn یک سرویس نام نویسی html5 ساختند . محصولی که به کاربران این امکان را میداد تا کارهای زیادی انجام دهند: نام نویسی در مکان ها- تنظیم برنامه ها – نام نویسی های آینده – گشتن با دوستان – پست کردن عکسهای و چیزهای دیگر . با این حال با به یاد آوری مطالعاتشان در برنامه ی myfield – کرایگر و سیستروم تشخیص دادند که burbn ویژگی های زیادی دارد و کاربران یک محصول پیچیده نمیخواستند. آنها تصمیم گرفتند تا بر روی یک ویژگی خاص تمرکز کنند . به اشتراک گذاری عکس . یک ماه بعد از راه اندازی- اینستاگرام یک میلیون کاربر داشت. یک سال بعد به ۱۰ میلیون کاربر رسید.

سیستروم میگوید: هدف ما این نیست که فقط یک برنامه به اشتراک گذاری عکس باشیم بلکه میخواهیم روشی باشیم که شما زندگیتان را به اشتراک بگذارید.

 

منبع :

آرسنیک

ویکی پدیا

مطلب پیشنهادی

کیچیرو تویودا

کیچیرو تویودا – Kiichiro Toyoda

کیچیرو تویودا تاجر و کارآفرین ژاپنی است که بزرگ‌ترین شرکت خودروسازی جهان یعنی تویوتا را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =