خانه / نام آوران / جینی رومتی – Ginni Rometty

جینی رومتی – Ginni Rometty

جینی رومتی
جینی رومتی

جینی رومتی – کارآفرین و مدیر ارشد اجرایی آمریکایی است- که در حال حاضر به‌عنوان مدیر عامل اجرایی و رییس هییت مدیره شرکت آی‌بی‌ام فعالیت می‌نماید- و اولین زنی است که رهبری این شرکت را بر عهده می گیرد

زندگی جینی رومتی

ومتی در سال ۱۹۷۹ از مدرسه مهندسی و علوم کاربردی رابرت آر. مک کورمک در دانشگاه نورث وسترن با مدرک کارشناسی در علوم کامپیوتر و مهندسی برق فارق التحصیل شد رومتی در انجمن خیریه زنان کاپا کاپا گاما Kappa Kappa Gamma عضو بود و بعنوان مدیر در آن خدمت می کرد.

سابقه حرفه ای

جینی رومتی پس از فارق التحصیل شدن در سال ۱۹۷۹ – رومتی برای کار به موسسه جنرال موتورز رفت- در سال ۱۹۸۱- او بعنوان مهندس سیستم ها – به دفتر دیترویت آی بی ام پیوست. او در سال ۱۹۹۱ به گروه مشاور آی بی ام پیوست. در سال ۲۰۰۲ او در مزایده خرید بزرگترین شرکت حسابداری دنیا -پرایس واتر هوس کوپرز -PriceWaterhousecoopers- به قیمت ۳٫۵ میلیارد دلار برنده شد-. رومتی در سال ۲۰۰۹ معاون ارشد و مجری گروه فروش – بازاریابی و استراتژی شد. رومتی با وارد کردن شرکت در پردازش ابری و کسب و کار های تحلیل محور- سهمی اساسی در استراتژی رشد پیشروی آی بی ام دارد. او همچنین مسیول آماده سازی برای استفاده تجاری واتسون- کامپیوتری که در مسابقه تلویزیونی jeopardy! شرکت کرد- را داشت.

 

جینی رومتی
جینی رومتی

در ۲۵ اکتبر ۲۰۱۱ – آی بی ام اعلام کرد که با برکناری سام پالمیناسو و بازگشتش به پست قبلیش بعنوان معاون- او-رومتی- رییس و مدیرعامل بعدی شرکت خواهد بود.. انتصاب رومتی اولین باری که یک زن مدیرعامل آی بی ام شد را ثبت کرد. پالمیاسو با توجه به پیشرفت او گفته – جینی به آن رسید چون که استحقاقش را داشت … ربطی به سیاست های مترقی اجتماعی ندارد.-

در ۲۶ سپتامبر ۲۰۱۲ آی بی ام اعلام کرد که رومتی با سمت اضافه رییس آی بی ام- انجام وظیفه خواهد کرد -چرا که سام پالمیاسو می خواهد در پایان سال ۲۰۱۲ بازنشست شود. رومتی وظیفه اش را بعنوان رییس و مدیرعامل آی بی ام در ۱ اکتبر ۲۰۱۲ شروع کرد.

منصب ها و افتخارات

رومتی در هییت متولیان محل تحصیل خودش – دانشگاه نورث وسترن- هییت مباشران مرکز سرطان مموریال اسلوان-کترینگ- عضو مشاور گروه مشاور نگهداری آمریکای لاتین – زیرشاخه ای از نگهداری طبیعت-است. و در کمیته ی کاپ دمینگ در مدرسه کسب و کار کلمبیا می باشد که به تشخیص استعداد های عملی افراد می پردازد. او همچنین از شال ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۹ در هیدت مدیران AIG خدمت کرده است.

در سال ۲۰۱۴ رومتی در مستند شبکه پی بی اس به نام لیست بومر -The Boomers List- نشان داده شد.
همچنین در سال ۲۰۱۴ – رومتی سومین عضو زن باشگاه ملی گلف آگوستا شد.

جینی رومتی
جینی رومتی

زندگی شخصی

رومتی با مارک آنتونی رومتی – یکی از سرمایه داران اصلی شرکت نفتی بم -Bam Oil Company- ازدواج کرده است و این زوج فرزندی ندارند.

او پست های معاون ارشد و مجری گروه فروش – بازاریابی و استراتژی را در آی بی ام بر عهده داشت. از او برای هشت سال متوالی در بین -۵۰ زن قدرتمند در کسب و کار- مجله فورچون نام برده شده است که در سال ۲۰۱۲ رتبه نخست را داشت. و در بین -۱۰۰ زن قدرتمند جهان- مجله فوربز رتبه دهم را در سال ۲۰۱۴ بدست آورد. همچنین از او در تایم ۱۰۰ در سال ۲۰۱۲ نام برده شده است. و در لیست ۵۰ تاثیر گذار برتر محله بازار بلومبرگ در سال ۲۰۱۲ گرفت.

 

منبع :

روانشناس سبز

ویکی پدیا

مطلب پیشنهادی

کیچیرو تویودا

کیچیرو تویودا – Kiichiro Toyoda

کیچیرو تویودا تاجر و کارآفرین ژاپنی است که بزرگ‌ترین شرکت خودروسازی جهان یعنی تویوتا را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + سه =