خانه / دسته‌بندی نشده / تاریخچه شرکت مایکروسافت

تاریخچه شرکت مایکروسافت

تاریخچه شرکت مایکروسافت
تاریخچه شرکت مایکروسافت

تاریخچه شرکت مایکروسافت – شرکت مایکروسافت کامپیوتری آمریکایی و چندملیتی است- که دفتر مرکزی آن در شهر ردموند- ایالت واشینگتن- ایالات متحده آمریکا قرار دارد. این شرکت- بزرگترین شرکت ارایه نرم‌افزار رایانه در دنیاست- که به انتشار کتاب و تولید محصولات چندرسانه‌ای و ارایه خدمات پست الکترونیکی نیز می‌پردازد

بیو گرافی شرکت مایکروسافت

شرکت مایکروسافت یک شرکت تکنولوژی چند ملیتی که مقر آن در ردموند واشنگتن آمریکا است که مجموعه سرویسها و خدمات خود را مانند توسعه- تولید- مجوز- پشتیبانی فروش رایانه و نرم افزار -لوازم الکترونیکی مصرفی- رایانه و خدمات شخصی از جمله فعالیت های خود در دفتر مرکزی مایکروسافت است. محصولات نرم افزار شناخته شده خود- اعم از سیستم عامل مایکروسافت ویندوز- مجموعه اداری آفیس- مرورگر ادج و اینترنت اکسپلورر-حس نوستالژیک- همچنین در بخش سخت افزار و گل سر سبد مایکروسافت در این بخش ایکس باکس و سرفیس افسانه ای و هالونز را تا کنون در دست توسعه و طراحی قرار داده است. همینطور که میدانید مایکروسافت در سال ۲۰۱۶ یکی از با ارزشترین و پر درآمدترین شرکت های جهان شناخته شده است.

تاسیس شرکت مایکروسافت

پایول آلن و بیل گیتس- دوستان دوران کودکی بودند که با شور و شوق فراوانی برای رایانه برنامه‌نویسی می‌کردند و به دنبال ایجاد یک کسب و کار بودند. شرکت مایکروسافت توسط پل آلن و بیل گیتس در تاریخ ۴ آوریل ۱۹۷۵ تاسیس شد. آن ها در همان اوایل تاسیس به توسعه و فروش مترجم BASIC برای میکرو کامپیوترهای Altai 8800 که در سال ۱۹۷۶ توسط شرکت الکترونیکی آمریکایی – میکرو ابزار دقیق و سیستم های تله متری- MITS بر اساس پردازنده های ۸۰۸۰۰ اینتل طراحی و تو سعه داده شده بود پرداختند.مایکروسافت پس از موفقیت های چشمگیر خود در بازار رایانه های شخصی با فروش سهام اولیه این شرکت در سال ۱۹۸۰ میلادی و پس از افزایش قیمت سهام آن حدود ۱۲۰۰۰ کارمند در مایکروسافت مشغول به کار شدند و ۳ بیلیونر و تعدادی هم در این شرکت میلیونر شدند!!! مایکروسافت در دهه ۸۰ میلادی موفق به تسلط در بازار کامپیوترهای شخصی توسط سیستم عامل داس و سپس ویندوز شد.

در ادامه سیاست های توسعه طلبانه مایکروسافت از آنجا که در سال ۱۹۸۰ میلادی در بازار سیستم عامل کامپیوترهای شخصی تسلط داشت چند شرکت هم به مجموعه بزرگ مایکروسافت اضافه کرد- برای مثال در ژوین ۲۰۱۱ فناری های اسکایپ را ۸.۵ میلیارد دلار و در دسامبر ۲۰۱۶ لینکداین رو خریداری و به مجموعه های خود اضافه کرد! تاریخچه شرکت مایکروسافت

تاریخچه شرکت مایکروسافت
تاریخچه شرکت مایکروسافت

MS-DOS

در آگست سال 1981- بعد از مذاکره با Digital Research- IBM قراردادی با مایکروسافت برای ورژنی از CP/M که برای راه اندازی -اوپراتور- کامپیوترهای شخصی آتی IBM -P- بود بست. هرچند مایکروسافت تا آن زمان هیچ سیستم عاملی -OS- نداشت- آنان یک کامپیوتر CP/M را که به QDOS معروف است -Quick and Dirty Operating System- از Tim Paterson از کمپانی SCP به قیمت 50 هزار دلار خریداری کردند.

مایکروسافت اسم آن را به PC-DOS تغییر داد. که همین قضیه برای آنان از جهت کپی رایت مشکلات زیادی ایجاد کرد و قیمت آنان پایین آمد. در اوایل سال 1980 بعد بیرون آمدن BIOS ‌های IBM کار مایکروسافت هم دوباره گرفت. و مایکروسافت از فرصت استفاده کرد تا بتواند خود را به حاکم نرم افزارهای سیستم عامل بازار تبدیل کند.

مایکروسافت شروع به هموار کردن و برنامه ریزی کردن سیستم عامل خود برای استفاده در کامپیوترهای غیر IBM کرد و آن را MS-DOS -Microsoft Disk Operating system- نامید. با شروع بازاریابی برای MS-DOS محصولات کامپیوتر IBM در خطری جدی افتادند. با این تحول مایکروسافت از یک دست فروش معمولی به یک غول صنعت کامپیوتر تبدیل شد. تاریخچه شرکت مایکروسافت

OS/2 تا Windows

در سال 1985 مایکروسافت و IBM با هم برای درست کردن و گسترش دادن OS/2 شریک شدند. OS/2 وارد بازار شد با یک سخت افزار که طراحی آن متعلق به IBM بود و PS/2 نام داشت. کمی بعد در فوریه سال 1986 مایکروسافت دوباره به واشنگتن-ردموند- تغییر مکان داد. یک ماه بعد کمپانی عمومی شد و 61 میلیون دلار در 21 دلار در هر سهم به‌دست آورد. -وارد بحث سهام نمی شوم-
درسال 1989- مایکروسافت در Comdex فراخوان انتشار Windows 3.0 را در سال 1991 داد. در 16 می سال 1991 بیل گیتس به کارمندان مایکروسافت از جدایی از OS/2 خبر داد و از آن به بعد مایکروسافت روی محصول خود Windows و Windows NT kernel زوم کرد. بعضی از کسانی که با ویندوز مخالف بودند سورپرایز شدند و شروع به گفتن آن کردند که مایکروسافت در حال انجام یک فعالیت غلط است.

ولی بعد از انتشار ویندوز ورق برگشت و کاربران OS/2 به سرعت کاهش یافت و کاربران ویندوز با سرعت هر چه تمام تر افزایش یافت و تبدیل به بهترین برنامه برای PC شد. بعضی از عقاید بر این اساس بود که علم درونی ویندوز کرنل رقیب‌هایش را نابود می سازد و چنین هم شد. سپس در این حین کمپانی- نرم افزار Office را منتشر کرد که حاکم تمام در بیزینس شد و تمام رقبا را عقب زد. تاریخچه شرکت مایکروسافت

 

تاریخچه شرکت مایکروسافت
آرم شرکت مایکروسافت در ورودی اصلی محوطه شرکت

مشکلات با تشکیل اتحادیه بین المللی -Antitrust Problems-

در آخر مایکروسافت به یک کمپانی بزرگ بین الملل با دفاتر مختلف در کشور تبدیل شد. در هجدهم ماه می سال 1998 در دپارتمان دادگاهی ایالات متحده آمریکا – 19 ایالت شروع به مخالف علیه مایکروسافت کردند. آنان بیان کردند که مایکروسافت به صورت غیر قانونی با استفاده از قدرت انحصاری خود -Monopoly- در حراج و فروش ویندوز سواستفاده کرده است.

در سوم آپریل سال 2000 دادگاه محدوده آمریکا- Tomas Penfield Jackson قانونی برای مایکروسافت تعیین کرد که مایکروسافت می بایست فعالیت‌های خود را با استفاده از قدرت انحصاری خود به دور از اهداف مبارزه طلبی ادامه دهد. Jackson به مایکروسافت دستور داد تا به دو کمپانی تقسیم شوند- یکی برای تولید سیستم عامل و دیگری برای تولید باقی محصولات. با این حال مخالفان از مخالفت دست نکشیدند و در آخر مایکروسافت با آنان در خارج از دادگاه نشستی انجام داد.
در ماه جون سال 2001- اتحادیه از دادگاه خواهان بازگشت مایکروسافت به یک کمپانی شد. کمی بعد- در ماه سپتامبر سال 2001 به دستور رییس جمهور جورج بوش مایکروسافت یکتا شد و نشستی با مایکروسافت در دپارتمان قضاییه آمریکا انجام شد.
اتحادیه اروپا در سال 2004 شروع به مخالفت با متحد بودن مایکروسافت -Antitrust- کرد. در آخر مایکروسافت بسیار ضرر کرد و فرمان به فاش کردن پروتوکل‌های اصلیش به رقبا را داد و دستور به تولید ورژنی از ویندوز داد که مدیا پلیر نداشت.

تاریخچه مایکروسافت آفیس

مایکروسافت آفیس یک مجموعه اداری از برنامه های کاربردی- سرورها- و خدمات توسعه یافته توسط مایکروسافت است. آفیس برای اولین بار توسط بیل گیتس در ۱ اوت ۱۹۹۸ معرفی شد- در کمدکس لاس وگاس معرفی شد. مجموعه نرم افزارهای آفیس-ورد-اکسل-پاورپوینت-اکسس و …- در چندین نسخه مختلف وهدفمند برای کسب و کارها و کاربران معمولی معرفی شده است- مایکروسافت نسخه فعلی دسکتاپ آفیس ۲۰۱۶ برای رایانه های شخصی با سیستم عامل های ویندوز و macOS عرضه کرد.

اخیرا- مایکروسافت یک نسخه رایگان از مجموعه نرم افزارهای آفیس را برای سیستم عامل های موبایل برای استفاده کاربران توسعه داده است – مایکروسافت همچنین یک نسخه از آفیس رامبتنی بر وب را توسعه داده است که با داشتن یک حساب کاربری در مایکروسافت قادر به استفاده از این مجموعه نرم افزارها کاربردی مبتنی بر وب هستید.سافت پدیا در ۱۰ جولای ۲۰۱۲ با ارایه یک گزارش اعلام میکند که بیش از یک میلیارد نفر در سراسر جهان از این نرم افزار استفاده می کنند!!!

تاریخچه : مایکروسافت ایکس باکس

همانطور که میدانید کنسول ایکس باکس یک برند انحصاری تجاری شناخته شده برای بازی های ویدیویی توسعه مایکروسافت توسعه داده شده و تعلق به این مایکروسافت است – اولین سری از کنسول ایکس باکس در ۱۵ نوامبر سال ۲۰۰۱ در شمال امریکا- ۲۲ فوریه- ۲۰۰۲- در ژاپن- و مارس ۱۴- ۲۰۰۲- در استرالیا و اروپا عرضه شد. این اولین حمله مایکروسافت به بازار کنسول بازی های ویدویی بود. ایکس باکس به عنوان اولین کنسول های ارایه شده توسط یک شرکت آمریکایی پس از آتاری جگوار بود که فروش آن در سال ۱۹۹۶ متوقف شده بود. مایکروسافت ایکس باکس ۳۶۰ را به عنوان جانشین ایکس باکس اصلی در نوامبر سال ۲۰۰۵- رقابت با سونی پلی استیشن ۳ و نینتندو Wii را به عنوان بخشی از نسل هفتم کنسول بازی ویدیویی عرضه کرد که تا ۳۰ ژوین سال ۲۰۱۳ – هفتاد و هشت میلیون ایکس باکس ۳۶۰ در سراسر جهان فروخته شده است. تاریخچه شرکت مایکروسافت

ایکس باکس وان

همچنین ایکس باکس وان در ۲۲ نوامبر – ۲۰۱۳ در شمال آمریکا به عنوان جانشین ایکس باکس ۳۶۰. ایکس باکس وان رقابت با پلی استیشن سونی ۴ و Wii U نینتندو به عنوان بخشی از نسل هشتم کنسول های بازی ویدیویی عرضه شد.مایکروسافت در تاریخ ۲۱ مه ۲۰۱۳ تاکید زیادی بر روی ویژگی های زیاد ایکس باکس وان کرد از جمله سرویس های مبتنی بر اینترنت- توانایی برای ضبط و استریم گیم پلی بازی ها- و توانایی یکپارچه سازی با ستاپ باکس ها برای تماشای تلویزیون های ماهواره ای و کابلی از طریق کنسول با یک رابط کاربری بهبود یافته و همینطور کنترل صدا از طریق کینکت بود.

 

تاریخچه شرکت مایکروسافت
تاریخچه شرکت مایکروسافت

ایکس باکس وان اس

مایکروسافت ایکس باکس وان اس در ۱۳ ژوین ۲۰۱۶ در جریان کنفرانس مطبوعاتیE3 2016 رونمایی کرد. مایکروسافت کنسول ایکس باکس وان اس یک مدل ارتقا یافته از نظر سخت افزاری و همینطور با اضافه کردن رنگ سفید و۴۰ درصد کوچکتر با پایه های عمودی – و استفاده از کلید خازنی خروج-اجکت- به جای استفاده ازدکمه ی فیزیکی و انتقال پورت های یو اس بی کنترل ها به جلو کنسول از جمله تغیرات این کنسول نسبت به نسخه قبلی بود. تاریخچه شرکت مایکروسافت

پروژه اسکورپیو

در جریان کنفرانس مطبوعاتی خود در E3 2016 مایکروسافت اعلام کرد قصد دارد در آینده بروی سخت افزار مدل ارتقا یافته ایکس باکس وان موسوم به – پروژه اسکورپیو”- که برای عرضه به بازار در سال۲۰۱۷ برنامه ریزی شده است کار کند. این کنسول یک مدل بالاتر و جهش یافته درسخت افزار ایکس باکس وان است – مایکروسافت در این کنفرانس ادعا کرده که میخواهد یکی ازقوی ترین کنسول های موجود را بسازد که در آن هشت هسته APU با ۳۲۰ گیگابایت بر ثانیه از پهنای باند در حافظه و افزایش ۳ برابری سرعت و همچنین۶ ترافلاپ در عملکرد محاسبات گرافیکی این کنسول و افزایش ۴ برابری قابلیت سخت افزاری برای پشتیبانی از گیم پلی ۴ کی و واقعیت مجازی است. سر فیل اسپنسر ریس بخش ایکس باکس اظهار داشت پروژه اسکورپیو به عنوان یک پاسخ به رشد بازی ۴K و VR در بازار کامپیوتر های شخصی طراحی شده است -و با این پروژه بهبود عملکرد در بازی های ایکس باکس وان موجود تجربه خواهید کرد.

تاریخچه مایکروسافت سرفیس :سرفیس مجموعه ای از رایانه های شخصی ویندوزی صفحه نمایش لمسی و تعاملی و هوشمند طراحی شده و توسعه یافته توسط مایکروسافت است.

مایکروسافت در ژوین ۲۰۱۲- مایکروسافت برای اولین بار- با تولید تبلت های سرفیس وارد بازار در بخش تبلت های هیبریدی ویندوزی شد!
مایکروسافت در ۶ اکتبر سال ۲۰۱۵ از سرفیس بوک که یک لپ تاپ ۱*۲ با لولا های منعطف -نوآوری جدید مایکروسافت- و قابلیت جدا شدن صفحه نمایش ازکیبرد و همچنین با قلم استایلوس پرده برداری کرد- سرفیس بوک اولین بار در تاریخ این شرکت به عنوان یک لپ تاپ به بازار عرضه شده است.
مایکروسافت در ۲۱ ژانویه ۲۰۱۵ یک دستگاه جدید با نام سرفیس هاب به خانواده سرفیس ها اضافه کرد- سرفیس هاب در دو اندازه ۸۸ اینچی و ۵۵ اینچی چند لمسی با کیفیت ۴K و با قابلیت نصب بر روی دیوار و پشتیبانی از قلم برای کسب و کار ها و کنفرانس ها با ویندوز ۱۰ عرضه شد.
مایکروسافت در در ۲۶ اکتبر ۲۰۱۶ اولین رایانه رو میزی خود- All In one – با صفحه نمایش ۲۸ اینچ خود را با نام سرفیس استودیو معرفی کرد- از قابلیت و نو آوری های سرفیس استودیو به سرفیس دایال میتوان اشاره کرد.

مایکروسافت در بخش موبایل

شرکت مایکروسافت تا سال ۲۰۱۵ مسلط بر بازار سیستم عامل کامپیوترهای شخصی و مجموع نرم افزار اداری آفیس بود همچنان پیشرو در این زمینه و غالب بازار در دست مایکروسافت است- هر چند متاسفانه مایکروسافت در بازار موبایل سهم خود را در مقابل اندروید و iOS از دست رفته میبیند با ارایه ویندوز ۱۰ موبایل و نوآوری هایی که در پلن برنامه ریزی خود میبیند به دنبال بازگشت سهم از دست رفته خود در این بخش است- مایکروسافت با خرید دستگاه ها و خدمات بخش موبایل نوکیا -از طریق سیستم عامل های تلفن های سابق نوکیا و سیستم عامل ویندوزموبایل- بخش مایکروسافت موبایل را راه اندازی کرد- با این خرید بزرگ -شرکت دوباره وارد بازار سخت افزار گوشی های هوشمند شد- مایکروسافت قبلا هم در بخش موبایل تلاش هایی کرده بود کرده که منجر به شکست در این بخش شد-مایکروسافت کین- و کسب و کار خود را در معرض خطر دید ولی خوشبختانه مایکروسافت با درس گرفتن از تجربه شکست گذشته با قدرت به فعالیت خود در این زمینه ادامه می دهد.

 

تاریخچه شرکت مایکروسافت

وب‌گاه مایکروسافت

وب‌گاه مایکروسافت با بیش از ۱۰۰ میلیون بازدید در روز یکی از پرطرفدارترین وب‌گاه‌ها در اینترنت است. بر طبق اطلاعات وب‌گاه -الکسا- وب‌گاه مایکروسافت در ۱۱ مه ۲۰۰۷ رده سیزدهم را در بین وب‌گاه‌های اینترنتی از نظر تعداد بازدیدکننده به خود اختصاص داده‌است. متاسفانه شرکت مایکروسافت برای توصیف و ارایه اطلاعات محصولات و خدمات از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کند و به همین دلیل وبگاه این شرکت در ایران خیلی مورد استقبال واقع نشده است- ولی اخیرا شرکتی برای سهولت دسترسی به منابع اطلاعاتی وبگاه مایکروسافت در حال ترجمه آن به فارسی می‌باشد. تاریخچه شرکت مایکروسافت

خلاصه ای از فعالیت مایکروسافت در ۴۲ سال عمر خود 

۴۲ سال قبل – یعنی چهارم آوریل سال ۱۹۷۵ میلادی بیل گیتس ۱۹ ساله و پل آلن ۲۲ ساله به عنوان دوستانی از Leakside School سیاتل در یک همکاری مشترک استارتاپی به نام Micro-Soft را راه‌اندازی کردند-کلمه -مایکروسافت- یک واژه مرکب از -میکرو- و -نرم افزار- تشکیل شده است-. استارتاپی که شاید هیچ‌وقت فکر نمی‌کردند روزی به اینجا برسد.

در این ۴۲ سال- ردموندی‌ها فراز و نشیب‌های زیادی را تجربه کردند و اکنون سومین برند با ارزش دنیا به حساب می‌آیند. مایکروسافت همواره با اپل به عنوان رقیب سنتی و دیرینه خود دست به گریبان بوده است و همچنین با گوگل در برخی موارد به ستیز پرداخته است و تصمیمات بعضا نادرست برخی از مدیران این شرکت سبب شده تا طی سال‌های اخیر- ردموندی‌ها در برخی قسمت‌ها دچار تزلزل شوند.

 

در ادامه ۴۰ نکته مهم و برجسته از تاریخچه ۴۲ ساله مایکروسافت را با همدیگر مرور می‌کنیم:

1- آوریل سال ۱۹۷۵- مایکروسافت تاسیس شد.
ژانویه سال ۱۹۷۹- مایکروسافت از Albequerque در نیومکزیکو به Bellevue در واشینگتن نقل مکان کرد.
2- ژوین سال ۱۹۸۱- مایکروسافت ادغام شد.
3- اگوست سال ۱۹۸۱- کمپانی آی‌بی‌ام اولین کامپیوتر شخصی خود را با سیستم عامل ۱۶ بیتی مایکروسافت یعنی MS-DOS 1.0 معرفی کرد.
4- فوریه سال ۱۹۸۶- به مقر خود در ردموند واشنگتن نقل مکان کرد.
5- مارس سال ۱۹۸۶- سهام مایکروسافت به صورت عمومی عرضه شد.
6- آگوست سال ۱۹۸۹- مایکروسافت اولیه نسخه بسته آفیس شامل اپلیکیشن‌های کاربردی را معرفی کرد.
7- می سال ۱۹۹۰- مایکروسافت ویندوز ۳ را منتشر کرد.
8- آگوست سال ۱۹۹۵- مایکروسافت ویندوز ۹۵ را منتشر کرد.
9- ژوین سال ۱۹۹۸- مایکروسافت ویندوز ۹۸ را منتشر کرد.
10- ژانویه سال ۲۰۰۰- استیو بالمر به عنوان مدیرعامل مایکروسافت منصوب شد.
11- فوریه سال ۲۰۰۰- مایکروسافت ویندوز ۲۰۰۰ را منتشر کرد.
12- اکتبر سال ۲۰۰۱- مایکروسافت ویندوز XP را منتشر کرد.
13- نوامبر سال ۲۰۰۱- مایکروسافت اولین نسخه کنسول بازی ایکس‌باکس را عرضه کرد.
14- نوامبر سال ۲۰۰۲- مایکروسافت و شرکای تجاری‌اش از تبلت پی‌سی رونمایی کردند.
15- نوامبر سال ۲۰۰۵- مایکروسافت ایکس‌باکس ۳۶۰ را عرضه کرد.
16 -ژانویه سال ۲۰۰۷- مایکروسافت ویندوز ویستا و بسته آفیس ۲۰۰۷ را در سراسر جهان منتشر کرد.
17 -ژوین سال ۲۰۰۸- بیل گیتس تصمیم گرفت از فعالیت‌های خود در مایکروسافت کاسته و بیشتر به موسسه خیریه The Bill & Melinda Gates Foundation بپردازد که به کمک همسرش آن را تاسیس کرده است.
18- اکتیر سال ۲۰۰۹- مایکروسافت ویندوز ۷ را منتشر کرد.
19- ژون سال ۲۰۱۰- مایکروسافت نسخه عمومی آفیس ۲۰۱۰ را منتشر کرد.
20- نوامبر سال ۲۰۱۰- مایکروسافت دستگاه کینکت را برای ایکس‌باکس ۳۶۰ عرضه کرد.
10- نوامبر سال ۲۰۱۰- مایکروسافت ویندوزفون ۷ را منتشر کرد.
22- ژوین سال ۲۰۱۱- مایکروسافت آفیس ۳۶۵ را منتشر کرد.
23- اکتبر سال ۲۰۱۱- مایکروسافت- اسکایپ را تصاحب کرد.
24- اکتبر سال ۲۰۱۲- مایکروسافت ویندوز ۸ و مایکروسافت سرفیس را عرضه کرد.
25- اکتبر سال ۲۰۱۲- مایکروسافت از ویندوزفون ۸ رونمایی کرد.
26- ژانویه سال ۲۰۱۳- مایکروسافت آفیس ۲۰۱۳ را منتشر کرد و آفیس ۳۶۵ را توسعه داد.
27- فوریه سال ۲۰۱۳- مایکروسافتcom را عرضه کرد.
28- می سال ۲۰۱۳- مایکروسافت از ایکس‌باکس وان رونمایی کرد.
29- سپتامبر سال ۲۰۱۳- مایکروسافت تصمیم خود برای خرید بخش دستگاه‌ها و سرویس‌های موبایل- لایسنس پتنت‌ها و سرویس‌های نقشه نوکیا را اعلام کرد.
30- اکتبر سال ۲۰۱۳- مایکروسافت ویندوز ۸.۱ را منتشر کرد.
31- اکتبر سال ۲۰۱۳- مایکروسافت تبلت‌های سرفیس ۲ و سرفیس پرو ۲ را معرفی کرد.
32- نوامبر سال ۲۰۱۳- مایکروسافت ایکس‌باکس وان را عرضه کرد.
33- فوریه سال ۲۰۱۴- ساتیا نادلا مدیرعامل مایکروسافت شد.
34- مارس سال ۲۰۱۴- بسته‌ی آفیس برای آیپد منتشر شد.
35- ژوین سال ۲۰۱۴- مایکروسافت تبلت سرفیس پرو ۳ را عرضه کرد.
36- سپتامبر سال ۲۰۱۵- مجموعه‌ی Minecraft به تصاحب مایکروسافت درآمد.
37- نوامبر سال ۲۰۱۴- مایکروسافت بسته‌ی آفیس را برای تبلت‌های اندرویدی ارایه کرد.

در ژوییه‌ی ۲۰۱۴- ساتیا نادلا مدیر عامل جدید شرکت مایکروسافت گفت: این شرکت تلاش دارد با ادغام هر سه نسخه سیستم عامل ویندوز- نسخه بعدی این نرم‌افزار سیستمی به‌صورت یک سیستم عامل واحد همگرا برای همه اندازه‌های صفحه نمایش ارایه کند.

38- ژانویه ۲۰۱۵- مایکروسافت جزییات ویندوز ۱۰ را اعلام کرد.
قطعا شرکتی به بزرگی و شهرت مایکروسافت در این ۴۲ سال افتخارات و برجستگی‌های دیگری هم داشته است که اشاره به آنها نیازمند زمان دیگری است.

 

تاریخچه شرکت مایکروسافت
بیل گیتس و همسرش

بیوگرافی بیل گیتس موسس مایکروسافت

ویلیام هنری گیتس در۲۸ اکتبر ۱۹۵۵ در سیاتل واشنگنتن متولد شد.به عنوان بنیانگذار اصلی مایکروسافت – یکی از با نفوذ ترین و ثروتمندترین مرد روی زمین است. در تخمین اخیری که در ژانویه ۲۰۱۷ شد ثروت او در ایالات متحده ۸۴.۲ میلیارد دلار براورد شد – جالب است بدانید ثروت بیل معادل تولید ناخالص داخلی چند کشور افریقایی است! بیل در سال های اخیر از کار تمام وقت در مایکروسافت دست کشیده و در عوض با همسر خود ملیندا در بنیاد خیریه – بیل و ملیندا گیتس- تمرکز کرده است.

تاریخچه شرکت مایکروسافت  تاریخچه شرکت مایکروسافت   تاریخچه شرکت مایکروسافت

تاریخچه شرکت مایکروسافت  تاریخچه شرکت مایکروسافت   تاریخچه شرکت مایکروسافت

تاریخچه شرکت مایکروسافت  تاریخچه شرکت مایکروسافت  تاریخچه شرکت مایکروسافت

 

منبع :

مایکروسافت لایف

دیجی ناکو

ویکی پدیا

مطلب پیشنهادی

آماندا سیفرید

آماندا سیفرید – Amanda Seyfried

آماندا سیفرید بازیگر و خواننده آمریکایی است- بازی در فیلم تلویزیونی به نام -همه فرزندان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =