خانه / سینما / بریتنی اسپیرز – Britney Spears

بریتنی اسپیرز – Britney Spears

بریتنی اسپیرز
بریتنی اسپیرز

بریتنی اسپیرز با نام کامل بریتنی جین اسپیرز خواننده- رقاص- ترانه سرا- هنرپیشه و نویسنده آمریکایی است- اسپیرز توسط بیلبورد -Billboard- در لیست هنرمندان دهه ۲۰۰۰ نفر هشتم شد- در ژوین ۲۰۱۰ مجله فوربیز -Forbes- در لیست ۱۰۰ سلبریتی تاثیرگذار در جهان بریتنی اسپیرز را در رتبه ششم قرار داد

زندگی بریتنی اسپیرز

بریتنی اسپیرز در ۲ دسامبر ۱۹۸۱ – 11 آذر 1360- در مک کام- می‌سی‌سی‌پی به دنیا آمد و در کنت وود -Kentwood- لوییزیانا و در موسسه مذهبی -باپتیست جنوبی- بزرگ شد. او دومین فرزند خانواده است. والدینش -لین ارنه- نویسنده- و -جیمی پارنل اسپیرز- پیمانکار ساختمان هستند برادر بریتنی -برایان- به عنوان مدیر اقتصادی خانواده فعالیت می‌کند و خواهرش -جیمی لین- بازیگر و خواننده‌است.

بریتنی یک ژیمناستیک کار تعلیم دیده بود- تا سن ۹ سالگی در کلاس‌های ژیمناستیک و مسابقات نیز شرکت می‌کرد او در گروه کر کلیسای محلی باپتیست به آوازخوانی و رقص مشغول شد. در سن ۸ سالگی- درکانال -دیزنی- برای سریال -کلوپ جدید میکی موس- تست صدا داد. اگرچه در آن زمان او خیلی جوان تشخیص داده شد که به سریال بپیوند ولی تهیه‌کننده او را به نماینده شهر نیو یورک معرفی کرد. بریتنی سپس سه تابستان را در شهر نیو یورک در مدرسه هنری -دانشکده حرفه‌ای نمایشی هنر- گذراند. در سال ۱۹۹۲ او در یک شو تلویزیونی محبوب به نام -جستجوی ستاره- شرکت کرد. او دراولین دور رقابت‌ها در این شو تلویزیونی را برنده شد ولی نهایتا باخت. در سن ۱۱ سالگی بریتنی به کانال -دیزنی- برای شرکت در -کلوپ جدید میکی موس- بازگشت. او در سال‌های ۱۹۹۳ تا ۱۹۹۴ در این برنامه درخشید در حالی که او فقط ۱۳ سال داشت. وقتی که برنامه تمام شد- بریتنی به کنوود برگشت و به مدت یکسال تحصیلات متوسطه را ادامه داد.

در سال ۱۹۹۷ بریتنی به یک گروه پاپ دخترانه به نام -اینوسنس- پیوست. بعد در همان سال- او دموی یک آهنگ تک خوانی را توسط کمپانی -جایو رکوردز- ضبط کرد. سپس او تور کنسرت در آمریکا برگزار کرد که اسپانسر آن -مجله نوجوان آمریکایی- بود و سرانجام او یک هنرمند آزاد برای گروه ‘N Sync و بک‌استریت بویز شد.

رکورد اولین آلبوم

پس از اولین کنسرتی که برای گروه N Sync انجام داد. بریتنی اولین آلبوم مستقل خودش را با نام عزیزم یک بار دیگر در دی ماه 1377 منتشر کرد
این آلبوم مقام اول را در بیلبورد ۲۰۰ بدست آورد. از این آلبوم نزدیک به ۲۶ میلیون نسخه در سراسر جهان به فروش رفت که پر فروش‌ترین آلبوم با هنرمندی یک خواننده نوجوان تلقی می‌ شد
این آهنگ اولین جایزه گرمی را به عنوان بهترین اجرای خواننده پاپ زن به بریتنی داد.

نویسندگی

در بهمن 1379 قراردادی به ارزش هفت میلیون دلار با شرکت پپسی امضا کرد و پس از آن کتابی را به همراه مادرش با نام هدیه مادر منتشر کرد.

ازدواج اول

اولین نامزدی او در سال 1377 با خواننده معروف آمریکا بنام جاستین تیمبرلیک بود که بیش از سه سال دوام نیاورد و به جدایی ختم شد.

ازدواج دوم

دومین ازدواج بریتنی در سال 82 با باکوین فردرلین بود که از وی صاحب دو فرزند پسر بنام شان پرستون در سال 83 و جیدن جیمز در سال 84 بود.

کوین فردرلین با خیانت خود به بریتنی به این وصلت نیز خاتمه داد.

ازدواج سوم

بریتنی در سال 88 با یکی از مدیر برنامه‌های خود به نام جیسون تراوی نامزد! شد اما این رابطه به دلیل نامشخصی در سال 90 خاتمه یافت.

 

بریتنی اسپیرز
بریتنی اسپیرز

ازدواج چهارم با یک ایرانی

بریتنی اسپیرز در سال 1395 با سام اصغری مدلینگ ایرانی آشنا شد و هم اکنون نیز با یکدیگر نامزد هستند و رابطه بسیار صمیمی با یکدیگر دارند. سموییل اصغری متولد 1361 خورشیدی در ایران است که سال ۱۳۶۴ به اتفاق خانواده به آمریکا مهاجرت کرد- در ضمن وی مربی پرورش‌اندام و بدنسازی و بازیگر کلیپ های ویدیو و مدل تبلیغاتی نیز میباشد.

او بعنوان مدل در موزیک ویدیو های بریتنی اسپیرز حضور داشت.

رابطه بریتنی اسپیرز و سام اصغری به حد صمیمانه و نزدیک است که بریتنی در جدیدترین پست خود نوشت : یکساله با این پسر هستم و باعث شده احساس کنم خوشبخترین دختر دنیام !

بریتنی اسپیرز
بریتنی اسپیرز

 

بریتنی اسپیرز
بریتنی اسپیرز

در کتاب گینس

بریتنی اسپیرز بعد از آغاز زندگی حرفه‌ای به سرعت به یک الگوی پاپ بی ن‌المللی تبدیل گشت. مجله رولینگ استون درباره وی نوشت : یکی از موفق‌ ترین خوانندگان در قرن ۲۱ در سال ۲۰۰۳ در پیاده‌روی مشاهیر هالیوود ستاره دار شد.
او اسم خود را برای بیشترین فروش آلبوم عزیزم یک بار دیگر با فروش ۱۳ میلیون نسخه در آمریکادر میان نوجوانان در کتاب رکوردهای گینش ثبت کرد.

افتخارات

بریتنی در سال 84 برای موزیک ویدیوی زهرآگین جایزه بهترین رقص گرمی را دریافت کرد.
او در جوایز ام تی وی سال 87 موفق شد سه جایزه اصلی- یعنی بهترین خواننده زن- بهترین ویدیو پاپ سال و ویدیو سال را برای تکه‌ ای از من برنده شود.
موزیک ویدیو زن‌ باره در سال 87 توانست بهترین ویدیو پاپ سال را از آن خود کند.
در مراسم جوایز موزیک ویدیوی ام‌ تی‌ وی 1390 بریتنی جایزه ویدیوی پیشگام مایکل جکسون را دریافت کرد. در این مراسم از بریتنی برای ۱۲ سال فعالیت هنری و تاثیرگذاری بر موسیقی پاپ و صنعت موزیک ویدیو تقدیر شد و جایزه خود را از لیدی گاگا گرفت.

آلبوم‌ها
آلبوم‌های استودیویی

Baby One More Time… -… عزیزم یک بار دیگر- -۱۹۹۹-
Oops!… I Did It Again -اوه!… باز هم دسته‌گل به آب دادم- -۲۰۰۰-
Britney -بریتنی- -۲۰۰۱-
In the Zone -داخل محدوده- -۲۰۰۳-
Blackout -خاموشی- -۲۰۰۷-
Circus -سیرک- -۲۰۰۸-
Femme Fatale -زن افسونگر- -۲۰۱۱-
Britney Jean -بریتنی جین- -۲۰۱۳-
Glory -گلوری- -۲۰۱۶-

آلبوم‌های تلفیقی

Greatest Hits: My Prerogative -بهترین آهنگ‌ها: میراث من- -۲۰۰۴-
B in the Mix: The Remixes -بی در میکس: ریمیکس‌ها- -۲۰۰۵-
The Singles Collection -مجموعه تک‌آهنگ‌ها- -۲۰۰۹-
B in the Mix: The Remixes Vol.2 -بی در میکس: ریمیکس‌ها قسمت دوم- -۲۰۱۱-

تورها

تور … عزیزم یک بار دیگر -۲۰۰۰–۱۹۹۹-
تور اوه!… باز هم دسته‌گل به آب دادم -۲۰۰۱–۲۰۰۰-
تور خیال پردازی در میان یک رویا -۲۰۰۲–۲۰۰۱-
تور هتل اونیکس -۲۰۰۴-
تور م+م -۲۰۰۷-
سیرک با هنرمندی بریتنی اسپیرز -۲۰۰۹-
تور زن افسونگر -۲۰۱۱-
تور تکه‌ای از من -۲۰۱۴-

بریتنی اسپیرز
بریتنی اسپیرز

 

بریتنی اسپیرز
بریتنی اسپیرز

 

بریتنی اسپیرز
بریتنی اسپیرز

 

بریتنی اسپیرز
بریتنی اسپیرز

 

منبع :

فتوکده

بیتوته

ویکی پدیا

مطلب پیشنهادی

فریدون فروغی

فریدون فروغی – Fereydoon Foroughi

فریدون فروغی آهنگساز- نوازنده و خواننده ایرانی بود- او موسیقی را بدون داشتن استاد و با …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =