خانه / سینما / آمیتاب باچان – Amitabh Bachchan

آمیتاب باچان – Amitabh Bachchan

آمیتاب باچان
آمیتاب باچان

آمیتاب باچان بازیگر- تهیه کننده- خواننده و مجری تلویزیونی فیلم‌های بالیوود در کشور هند است- باچان نخستین بازیگر هندی است که در موزه لندن جایی برای خود دارد و همچنین در نظرسنجی سال ۱۹۹۹ ملقب به -بازیگر هزاره- شد- او به -پدر سینمای هند- نیز مشهور است

زندگی آمیتاب باچان

آمیتاب باچان در یازده اکتبر ۱۹۴۲ در شهر الله‌آباد هند به دنیا آمد. آمیتا وقتی‌ پا به‌ دنیاگذاشت‌ که‌ حکومت‌ بریتانیا قدرتش‌ را در هند ازدست‌ داده‌ بود. پدر او -شری‌ هاریواش‌ رای‌باچان‌- شاعر معروفی‌ است‌ و مادرش‌ -شیریماتی‌تجی‌ ماچان‌- همیشه‌ دوست‌ داشت‌ پسرش‌ واردعرصه‌ هنر شود- زیرا همیشه‌ محیط خانه‌ آمیخته‌ باشعر و شاعری‌ و هنر بود.
دکتر هاریوانش رای باچان یک شاعر خوشنام و معروف زبان هندی بود. نام فامیل اصلی او سریواستاوا بود ولی او خود- نام مستعار باچان را برگزید و تمام اشعار و نوشته‌های خود را با این نام امضا می‌کرد. بعدها آمیتاب نیز با همین نام فامیل وارد سینما شد و به خاطر شناخته شده بودن این نام تمام اعضای خانواده با نام باچان معروف شدند. مادر آمیتاب- تجی زنی از فرقه سیک‌هاست که زادگاهش پنجاب می‌باشد و پدرش از اهالی اوتار پرادش بود.

آمیتا در ابتدا حتی‌ به‌ بازیگری‌ هم‌ فکرنمی‌کرد. باچان در نوجوانی در دبیرستان پسرانه الله‌آباد ثبت‌نام کرد و پس از آن وارد کالج شروود شد. پس از اتمام کالج- آمیتاب وارد دانشگاه دهلی شد و مدرک لیسانس خود را در رشته علوم کسب کرد. باچان مدتی بعد به کار معاملات محموله‌های دریایی در شرکت کشتیرانی برداندکو روی آورد ولی کمی بعد آن شغل را رها کرد و به کلکته رفت تا آینده خود را در هنرپیشگی جستجو کند. او به دلیل قد بلندی که داشت مورد توجه کارگردانان قرار نمی گرفت . او هنگامی که از دانشگاه فارغ التحصیل شد تلاش فراوان می کرد تا بالاخره کی عباس حاضر شد نقشی در فیلمش به او بدهد و به این ترتیب آمیتا در اولین فیلم خود با نام سات هندوستانی حضور یافت . اما این فیلم نتوانست موفقیت چندانی بدست بیاورد.
در سال 1972 آمیتا و جایا در هنگام فیملبرداری فیلم اک نظر علاقه فراوانی به یکدیگر پیدا کردند . به طوری که بعد از مدت کوتاهی ودر دوم ژوین سال 1973 ازدواج کردند. آمیتاب و جایا در فیلم‌هایی همچون چوبکه چوبکه -۱۹۷۵- زنجیر -۱۹۷۳- و شعله -۱۹۷۵- همبازی بودند. این دو صاحب دو فرزند- یک دختر به نام شوتا و دیگری پسری به نام آبیشک شدند.

سرانجام با اکران فیلم آناند در سال 1972 بازی آمیتا مورد توجه قرار گرفت و او جایزه نقش مکمل مرد را دریافت کرد. از آن به بعد آمیتا مورد توجه قرار گرفت و با ایفای نقش های متعدد مختلف توانست به محبوبیت و شهرت فوق العاده ای دست پیدا کند و به این ترتیب لقب پادشاه بالیوود را از آن خود کند. آمیتا حتی در کشورهای دیگر نیز به شهرت فراوانی دست پیدا کرد و در همه جای دنیا او را به عنوان بازیگر افسانه ای هند می شناسند.

آمیتا و جایا باچان روابط بسیار خوبی با هم دارند . آن ها دو فرزند دارند دختر آن ها شویتا در سال 1974 متولد شد و پسرشان آبیشک در 5 فوریه در سال 1976 به دنیا آمد.

در سال ۱۹۸۲ در زمان ساخت فیلم اکشن کولی آمیتاب ضربه سختی خورد و به علت پارگی روده‌ها در بیمارستان بستری شد. پزشکان وضعیت او را خطرناک توصیف کردند و حتی خطر مرگ را برای او پیش‌بینی کردند ولی آمیتاب بهبود یافت و پس از چندین ماه دوباره به کار برگشت. فیلم کولی از برکت مصدومیت باچان از فروش بالایی برخوردار شد. در ۳۰ نوامبر ۲۰۰۵ باچان بار دیگر تحت عمل جراحی قرار گرفت. او از چند روز قبل از درد شکم شکایت داشت. در طول مدت بیماری- عمل جراحی و در زمان نقاهت- بیشتر پروژه‌های کاری او معلق نگه داشته شدند تا او بازگردد و خود کارش را ادامه دهد. زیرا هیچ‌کس در هند پیدا نمی‌شود که بتواند جانشین او شود. آمیتاب مارس ۲۰۰۶ به کار برگشت. باچان مبتلا به آسم- تالاسمی مینور و افتادگی و سستی عضلات نیز هست.

آمیتاب باچان
آمیتاب باچان در کنار خانواده

حرفه

آمیتاب باچان با فیلم سات هندوستانی -۱۹۶۹- وارد عالم سینما شد. این فیلم با آنکه از موفقیت چندانی برخوردار نشد ولی باچان در همان نخستین حضور سینمایی برنده جایزه ملی فیلم شد. با این وجود شاید او هرگز فکر نمی‌کرد زمانی ستاره بی‌بدیل آسمان پرستاره سینمای هند شود. در سال۱۹۷۰ آمیتاب در فیلم آناند ظاهر شد و در آن با سوپراستار آن زمان هند راجش کهنا همبازی بود. در این فیلم نیز باچان برنده جایزه بهترین هنرپیشه نقش مکمل شد زیرا منتقدان سینمایی معتقد بودند او اجرایی به یادماندنی و قوی از خود ارایه داده‌است. پس از آناند فیلم‌های موفق بسیاری نام آمیتاب باچان را روی سر در سینماها آوردند. فیلم‌هایی همچون رشما اورشرا -۱۹۷۱- و پروانه -۱۹۷۱- و از همان زمان باچان پا به مسیری نهاد که او را روز به روز و سال به سال در میان میلیون‌ها نفر از مردم دنیا محبوب و معروف می‌کرد. نخستین فیلم پرفروش و ماندگار آمیتاب به نام زنجیر به کارگردانی پراکاش مهرا بود. این فیلم تضادی واضح با فیلم‌های رمانتیک هندی داشت و فیلمی بود که مردم به داستان آن عادت نداشتند و همین موضوع از آمیتاب شخصیتی تازه ساخت و تا مدت‌ها با نام -جوان عصبانی بالیوود- شهرت یافت. دهه بعدی عمر آمیتاب او را به اوج محبوبیت پرتاب کرد. او دست کم در سال در یک فیلم موفق ظاهر می‌شد و گاه تعداد کارهایش به سالی چند عدد هم می‌رسید. از فیلم‌های دهه هفتاد باچان می‌توان به دیوار -۱۹۷۵- شعله -۱۹۷۵– تریشول -۱۹۷۸– دون -۱۹۷۸- و لاواریس -۱۹۸۱- اشاره کرد. این فیلم‌ها لقب او را به عنوان قهرمان اکشن فیلم‌های بالیوود تحکیم بخشیدند. همچنان که آمیتاب موفق‌تر می‌شد- کم‌کم تصمیم گرفت فقط در فیلم‌های اکشن ظاهر نشود و استعداد خود را در زمینه‌های دیگر نیز به معرض نمایش بگذارد. بازی‌های تحسین‌برانگیز کمدی او در فیلم‌های چوبکه چوبکه -۱۹۷۵– امراکبر آنتونی -۱۹۷۷- و نمک حرام -۱۹۸۲- به همه فهماند که آمیتاب باچان تنها در کتک‌کاری تبحر ندارد و حس شیرین طنز و توانایی خنداندن نیز از هنرهای دیگر اوست. او در نقش‌های رمانتیک هم موفق بود و فیلم‌های گاهی‌گاهی -۱۹۷۶- و سلسله -۱۹۸۱- از نمونه‌هایی بودند که اشک همه را درآوردند.

باچان در دهه هفتاد و تا اواسط دهه هشتاد یکی از چهره‌های دایمی بالیوود بود- ولی با ورود به دنیای سیاست- سه سال از عمر خود را به دور از هنر سینما سپری کرد. در سال ۱۹۸۸ بار دیگر با فیلم جدیدی به نام شاهنشاه راهی پرده سینماها شد و این فیلم نیز با موفقیت بسیاری روبه‌رو شد- ولی بعد از بازگشت مجدد- قدرت باچان رو به زوال گذاشت و تعداد زیادی از آثارش با شکست گیشه مواجه شد- روند سقوط همچنان ادامه داشت. در سال ۱۹۹۰ و با بازی در فیلم آگنی پت که در آن باچان نقش رییس یک باند مافیایی را بازی می‌کرد- برنده جایزه بهترین هنرپیشه داخلی شد ولی باچان کم‌کار شده بود. در سال ۱۹۹۲ خداگواه را بازی کرد اما پس از آن به مدت دو سال خود را نیمه بازنشسته کرد. در سال ۱۹۹۴ پس از مدت‌ها در فیلم انسانیت به ایفای نقش پرداخت ولی آن هم فروش چندانی نداشت. باچان در سال ۱۹۹۶ شرکت سهامی آمیتاب باچان را تاسیس کرد. کار این شرکت معرفی محصولات و خدمات صنعت سینمایی هند بود. این شرکت به کار تولید و توزیع فیلم‌های سینمایی و کاست و نوارهای ویدیویی و کارهایی از این دست می‌پرداخت. در سال ۱۹۹۷ باچان با فیلمی از تولیدات شرکت خودش به عالم بازیگری بازگشت ولی این فیلم هم از نظر مالی و هم از نظر منتقدان شکست خورد. سرانجام در همان سال شرکت باچان ورشکست شد. پس از آن باچان باز هم در چند فیلم بازی کرد که همگی از موفقیت پایین یا متوسطی برخوردار شدند. دیگر فیلمسازان و مردم به این فکر افتادند که دوران درخشندگی باچان به انتها رسیده‌است. در سال ۱۹۹۹ با درخشش در فیلم از نسل آفتاب بار دیگر توانایی‌های خود را به رخ سینماگران هند کشید.

آمیتاب باچان
آمیتاب باچان

شاید از نسل آفتاب یکی از بهترین بازیهای او در سینمای هند بوده و این فیلم یکی از بهترین‌های سینمای بالیوود. در سال ۲۰۰۰ جنگ تلویزیونی جدیدی با اقتباس از جنگ انگلیسی -چه کسی می‌خواهد میلیونر شود؟- را ساخت و مجری آن شد. این پروژه با موفقیت سریع مواجه شد. می‌گویند آمیتاب هفته‌ای ۵/۲ میلیون روپیه -نیم میلیون دلار- از این طریق پول درمی‌آورد و این موضوع باچان و خانواده‌اش را چه از نظر مالی و چه از نظر روحی به شدت تحت تاثیر قرار داده و وضعیتشان را پس از آن ورشکستگی زیر و رو کرده این برنامه تا نوامبر ۲۰۰۵ ادامه داشت. باچان در سال ۲۰۰۰ در فیلم محبت‌ها ساخته یاش چوپرا در نقش مردی عبوس و سختگیر ظاهر شد که به شدت مورد پسند مردم قرار گرفت. در فیلم رشته محبت -۲۰۰۱– گاهی خوشی گاهی غم -۲۰۰۱- و باغبان -۲۰۰۳- در نقش پدر یک خانواده بود. او در این سال‌ها انواع و اقسام نقش‌ها را بازی کرد. از دیگر فیلم‌های برجسته او عکس -۲۰۰۱- آنکن -۲۰۰۲- خاکی -۲۰۰۴- دو -۲۰۰۴- و برجسته‌تر از همه تاریکی -سیاه- -۲۰۰۵- بودند. شهرت او پس از سال ۲۰۰۰ به حدی رسید که تصویر او در اکثر بیلبوردها و برنامه‌های تلویزیونی به چشم می‌خورد. باچان در سال ۲۰۰۵ با پسرش آبیشک در چند فیلم ظاهر شد. از جمله این فیلم‌ها بانتی اوربابلی و سرکار با اقتباس از فیلم پدرخوانده می‌باشند. جدیدترین فیلم‌های اکران شده باچان بزرگ- بابول -۲۰۰۶- اکلاویا -۲۰۰۷- و نیشاب -۲۰۰۷-و -بوده تیرا باب- ۲۰۱۱ هستند. آخرین فیلم باچان که هنوز اکران نشده شانتارام است که در آن با جانی دپ ستاره هالیوود هم بازی شد.

آمیتاب باچان
آمیتاب باچان در کنار جانی دپ

سیاست

عمر سیاسی باچان چندان بلند نبود. او در سال ۱۹۸۴ وارد دنیای سیاست شد و این کار را در واقع برای حمایت از دوست خانوادگی و قدیمی خود راجیو گاندی انجام داد. در آن سال او به رقابت با سیاست‌مدار معروف آن زمان و به موافقت با سیاست‌های گاندی پرداخت و با آرای بسیار بالایی برنده انتخابات پارلمان شد و با اکتساب ۶۸/۲ درصد از آرا روی کرسی پارلمان نشست- ولی این کار دوام زیادی نداشت زیرا باچان سه سال بعد استعفا داد و کار خود را نیمه‌کاره رها کرد اما همسرش پا جای پای او گذاشت و فعالیت در امور سیاسی را ادامه داد. او هم اکنون عضو یکی از احزاب سیاسی هند می‌باشد.

مردم‌ او را دوست‌ دارند

در وصف‌ محبوبیت‌ این‌ هنرمند و ستاره‌درخشان‌ سینمای‌ هند بهتر است‌ که‌ بگوییم‌، اومرکز توجه‌ و علاقه‌ مردم‌ هندوستان‌ است‌. بهتراست‌ به‌ اتفاقی‌ اشاره‌ کنیم‌ تا علاقه‌ مردم‌ را به‌ این‌هنرمند معروف‌ نشان‌ دهیم‌. آمیتا باچان‌ چندی‌پیش‌ در یک‌ صحنه‌ فیلم‌، بر اثر یک‌ ضربه‌ مشت‌مصدوم‌ شد. روز بعد، هواداران‌ و دوستداران‌ اوکه‌ اکثر شامل‌ مردم‌ عادی‌ بودند- با پیمودن‌کیلومترها راه‌ آن‌ هم‌ با پای‌ پیاده‌ به‌ عیادت‌ اوآمده‌ و برای‌ تندرستی‌ او دعا کردند. به‌ هر حال‌ در جامعه‌ هند- آمیتا باچان‌ ازمحبوبیت‌ و مقبولیت‌ بالایی‌ برخوردار است‌- به‌گونه‌ای‌ که‌ حتی‌ احزاب‌ وگروه‌های‌ سیاسی‌ فعال‌در جامعه‌ هم‌ از محبوبیت‌ او استفاده‌ کرده‌اند.چندی‌ پیش‌ پیروزی‌ حزب‌ کنگره‌ هندوستان‌ درایالت‌ آتار پرادش‌ هند در انتخابات‌- حاصل‌حضور این‌ هنرپیشه‌ وحمایت‌های‌ او بوده‌ است‌. رنگ‌ مورد علاقه‌ آمیتا باچان‌: سفید، آبی‌آسمانی‌- کرم‌- زرد روشن‌- نارنجی‌ و طلایی‌ است‌.سنگ‌ جواهر مورد علاقه‌ او: یاقوت‌ کبود می‌باشد. او روزهای‌ یکشنبه‌ و دوشنبه‌ را دوست‌دارد و می‌گوید: عدد ۲ و ۱ برایش‌ شانس‌می‌آورد.

آمیتاب باچان
آمیتاب باچان

جوایز آمیتاب باچان

جوایز فیلم فیر

آمیتاب باچان در طول سه دهه گذشته بارها جوایز مختلفی را از فیلم فیر- جشنواره اصلی فیلمهای هندی- دریافت کرده‌است.

– بهترین بازیگر مرد نقش مکمل در سال ۱۹۷۲ در فیلم Anand
– بهترین بازیگر مرد نقش مکمل در سال ۱۹۷۴ در فیلم نمک‌حرام -Namak Haram-
– بهترین بازیگر مرد در سال ۱۹۷۸ در فیلم Amar Akbar Anthony
– بهترین بازیگر مرد در سال ۱۹۷۹ در فیلم Don
– جایزه یک عمر دستاورد در سال ۱۹۹۱
– بهترین بازیگر مرد در سال ۱۹۹۲ در فیلم Hum
– جایزه فوق ستاره هزاره-در فیلم بیعرضه- از ناکات تیرکیو و با هنرمندی فرهاد پاشا
– بهترین بازیگر مرد نقش مکمل در سال ۲۰۰۱ در فیلم Mohabbatein
– بهترین بازیگر مرد از نگاه منتقدین در سال ۲۰۰۲ در فیلم Aks
– جایزه نام قدرتمند سال در ۲۰۰۴
– بهترین بازیگر مرد از نگاه منتقدین در سال ۲۰۰۶ برای فیلم -سیاه-
– بهترین بازیگر مرد در سال ۲۰۰۶ برای فیلم -سیاه-
– او در طی ۴ دهه دوران بازیگری خود- شاید معروف‌ترین بازیگر -یا دست‌کم یکی از معروف‌ترین بازیگران- سینمای هند بوده‌است.

افتخارات

آمیتاب باچان تاکنون به خاطر بازی‌های خوب خود جوایز بی‌شماری را از آن خود کرده‌است ولی افتخارات او در کشورهای دیگر دنیا نیز کم نیستند.

– در ژوییه ۱۹۹۹ وب‌گاه بی‌بی‌سی پس از انجام یک نظرسنجی از باچان به عنوان -بزرگ‌ترین ستاره هزاره- یاد کرد. در این نظرسنجی باچان گوی سبقت را از الک گینس- مارلون براندو- سر لورنس اولیویه و چارلی چاپلین ربود.
– در ژوین ۲۰۰۰ باچان نخستین آسیایی شد که مجسمه مومی‌اش در موزه مجسمه‌های مومی مادام توسو در لندن قرار گرفت.
– در مارس ۲۰۰۱ سایت -فوربس- از باچان به عنوان -قدرتمندترین هنرپیشه بالیوود- نام برد.
– در سپتامبر ۲۰۰۱ در جشنواره فیلم اسکندریه مفتخر به دریافت جایزه -ستاره قرن- شد.
– در سال ۲۰۰۳ باچان سفیر حسن‌نیت یونیسف شد.
– در دسامبر ۲۰۰۴ او اولین آسیایی و چهارمین سفیر بنیاد نلسون ماندلا شد.
– در آوریل ۲۰۰۵ مرکز تیاتر لینکلن در نیویورک ویژه برنامه‌ای با نام -یک شب با آمیتاب باچان- ترتیب داد و لقب -بزرگ‌ترین ستاره سینمای دنیا- را به او داد.
– در سال ۲۰۰۵ با اجازه باچان- صدای او روی فیلم رژه پنگوین‌ها گذاشته شد.

روزنامه انگلیسی ساندی تایمز در مقاله‌ای عنوان کرد باچان تلفیقی از تام کروز- شون کانری و کلینت ایست‌وود است. چندی پیش زندگینامه باچان در لندن به چاپ رسید. نویسنده انگلیسی این کتاب در اثر خود نوشت آمیتاب باچان آمیخته‌ای از کلینت ایست‌وود- آل پاچینو- الویس پریسلی و کمی هم جان تراولتاست.

 

آمیتاب باچان
آمیتاب باچان در کنار همسرش جایا بهادوری

فیلم های آمیتاب باچان

آمیتاب باچان در ۱۹۰ فیلم به صورت بازیگر اصلی و به صورت افتخاری به ایفا نقش پرداخته است- وی همچنین تهیه‌کننده ۱۷ فیلم سینمایی نیز بوده است.

هفت هندوستانی ۱۹۶۹
بوون سون ۱۹۶۹
پروانه ۱۹۷۱
سعادت ۱۹۷۱
رشما و شرا ۱۹۷۱
گودی ۱۹۷۱
قصهٔ عشق ۱۹۷۱
بانسی بیرجو ۱۹۷۲
یک نظر ۱۹۷۲
بمبیی به گوا ۱۹۷۲
دستان بسته ۱۹۷۳
زنجیر ۱۹۷۳
تکبر ۱۹۷۳
بازرگان ۱۹۷۳
نمک حرام ۱۹۷۳
بی‌ نام ۱۹۷۴
غذا- لباس و سرپناه ۱۹۷۴
مجبور ۱۹۷۴
محرمانه ۱۹۷۵
فرار ۱۹۷۵
میلی ۱۹۷۵
دیوار ۱۹۷۵
وجدان ۱۹۷۵
شعله ۱۹۷۵
دو بیگانه ۱۹۷۶
گاهی اوقات ۱۹۷۶
گفتگو ۱۹۷۷
آمر اکبر آنتونی ۱۹۷۷
عدالت ۱۹۷۷
ایمان دارم ۱۹۷۷
تربیت ۱۹۷۷
بی‌حیا ۱۹۷۸
سوگند به رود گنگ ۱۹۷۸
فاتح سرنوشت ۱۹۷۸
قمارباز قهار ۱۹۷۹
جریمه ۱۹۷۹
منزل ۱۹۷۹
آقای ناتوارلال ۱۹۷۹
سنگ سیاه ۱۹۷۹
دو و دوتا پنج ۱۹۸۰
دوستانه ۱۹۸۰
رام و بارلام ۱۹۸۰
عظمت ۱۹۸۰
نصیب ۱۹۸۱
یک شب بارانی ۱۹۸۱
یتیم یا حرامزاده ۱۹۸۱
روابط عاشقانه ۱۹۸۱
دوستی ۱۹۸۱
کالیا ۱۹۸۱
هفت با هفت ۱۹۸۲
بی‌ نظیر ۱۹۸۲
میهن‌ دوست ۱۹۸۲
نمک حلال ۱۹۸۲
شاکتی ۱۹۸۲
بی‌ خدا ۱۹۸۳
بزرگ ۱۹۸۳
باربر ۱۹۸۳
انقلاب ۱۹۸۴
می‌ خواره ۱۹۸۴
بازداشت ۱۹۸۵
مرد ۱۹۸۵
گزینه آخر ۱۹۸۶
شاهنشاه ۱۹۸۸
توفان ۱۹۸۹
ما ۱۹۹۱
اعجوبه ۱۹۹۱
ایندراجیت ۱۹۹۱
تنها ۱۹۹۱
خداوند خود شاهد است ۱۹۹۲
انسانیت ۱۹۹۴
داداش بزرگ- داداش کوچیک ۱۹۹۸
پادشاه سرخ ۱۹۹۹
از نسل آفتاب ۱۹۹۹
سوگند هندوستان ۱۹۹۹
محبت‌ ها ۲۰۰۰
یک رابطه: پیوند عشق ۲۰۰۱
عکس ۲۰۰۱
گاهی خوشی گاهی غم ۲۰۰۱
چشم‌ ها ۲۰۰۲
ما کمتر از دیگران نیستیم ۲۰۰۲
خار ۲۰۰۲
آرمان ۲۰۰۳
باغبان ۲۰۰۳
اونیفورم قهوه‌ ای‌ ها ۲۰۰۴
اعتبار ۲۰۰۴
هدف ۲۰۰۴
دیوار ۲۰۰۴
دیدی چی شد! ۲۰۰۴
ما که هستیم؟ ۲۰۰۴
ویر-زارا ۲۰۰۴
سیاه ۲۰۰۵
وقت ۲۰۰۵
بانتی و بابلی ۲۰۰۵
معما ۲۰۰۵
سرکار ۲۰۰۵
تضاد ۲۰۰۵
هرچه دل بگوید ۲۰۰۵
یک اجنبی ۲۰۰۵
خانواده ۲۰۰۶
ترسیدن ضروری است ۲۰۰۶
کبهی الوداع ناکهنا ۲۰۰۶
بابُل ۲۰۰۶
اکلاویا: نگهبان سلطنتی ۲۰۰۷
بدون هیچ سخنی ۲۰۰۷
قند کمتر ۲۰۰۷
تیراندازی در لوکاندوالا ۲۰۰۷
فرمانروای ارواح ۲۰۰۸
حکمرانی ارباب ۲۰۰۸
آخرین شاه‌ لیر ۲۰۰۸
خداوندا تو بزرگی ۲۰۰۸
مرد زندگی من ۲۰۰۸
علاء الدین ۲۰۰۹
پدر ۲۰۰۹
نبرد ۲۰۱۰
سه کارت ۲۰۱۰
قندهار ۲۰۱۰
آن مرد مسن… شاید پدرت باشد ۲۰۱۱
سهمیه ۲۰۱۱
اداره پلیس ۲۰۱۲
گتسبی بزرگ ۲۰۱۳
در جستجوی حقیقت و عدالت ۲۰۱۳
مهاباراتا ۲۰۱۳
بازگشت بوتنات ۲۰۱۴
وزیر ۲۰۱۵
پیکو ۲۰۱۵

آمیتاب باچان
آمیتاب باچان

 

آمیتاب باچان
آمیتاب باچان

 

منبع :

allpics.blogsky.com

آکاایران

پرورش افکار

ویکی پدیا

مطلب پیشنهادی

بریتنی اسپیرز

بریتنی اسپیرز – Britney Spears

بریتنی اسپیرز با نام کامل بریتنی جین اسپیرز خواننده- رقاص- ترانه سرا- هنرپیشه و نویسنده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − هشت =